Noemova archa

Příběh o Noemově arše patří k neznámějším biblickým příběhům. A také vyvolává spoustu diskusí o tom, jestli to všechno mohlo být reálné.

Kolik víry potřebuje ateista II

Ateizmus je ve své postatě světonázor. A světonázor je něco jako brýle, skrze které hledíme na svět a vše poměřujeme. Co nám tato jednoduchá definice říká o ateizmu?

Když se Bůh přihlásí do systému

Ilustrace z počítačového světa nám ukáže, jak Bůh zasahuje do systému a jakým způsobem se podílel na vzniku Bible.

Co je to bioluminescence

Bioluminiscence je úžasná vlastnost mořských živočichů, která je chrání před predátory, více než cokoli jiného. Můžete přemýšlet, kde se tato schopnost u mořských živočichů vzala.

Jaká pravda se skrývá pod mikroskopem

Rozhovory mezi profesorem a jeho studentem o tom, že věda a víra k sobě nemají vůbec daleko. Úvodní díl.

Co si držitelé Nobelovy ceny myslí o Bohu

Je pravda, že pokud se někdo ponoří do vědeckého zkoumání, stane se z něj nutně ateista?

Dvě Boží knihy - Charles Hummel

Svět, ve kterém žijeme je spletitý a lze jej popsat mnoha způsoby. Pokud na tuto skutečnost zapomeneme, očekáváme od víry i vědy odpovědi na otázky, které nejsou předmětem jejich hledání. Na co se zaměřuje Bible a co hledá věda?

Genialita Isaaca Newtona

Mohlo snad být oko sestaveno bez znalosti optiky? Nebo ucho bez pochopení zvuku? To jsou jen některé z otázek které si kladl jeden z největších fyziků Isaac Newton, a které mu ukazovaly na stvořitele.

Věda a zázraky

Může dnešní, logicky smýšlející člověk, věřit na zázraky? Jak zapadají zázraky do působnosti vědy a je vůbec věda schopna se k zázrakům vyjadřovat?

Čím vědce přitahuje křesťanství - Dr. John McIntyre

Jsou pro vědce jeho vědecké zkušenosti v přijetí křesťanské víry spíše pomocí nebo překážkou? Uslyšíte názory fyzika John McIntyra na tuto problematiku.

Kde máme v hlavě varhany? - Daniel Geisler

Citáty profesora Daniela Geislera, odborníka zabývajícího se lidským uchem, obohatí naše přemýšlení o tom jestli zkoumání přírody ukazuje na inteligentní stvořitelskou sílu nebo naopak.