Kde máme v hlavě varhany? - Daniel Geisler

Citáty profesora Daniela Geislera, odborníka zabývajícího se lidským uchem, obohatí naše přemýšlení o tom jestli zkoumání přírody ukazuje na inteligentní stvořitelskou sílu nebo naopak.

Čím vědce přitahuje křesťanství - Dr. John McIntyre

Jsou pro vědce jeho vědecké zkušenosti v přijetí křesťanské víry spíše pomocí nebo překážkou? Uslyšíte názory fyzika John McIntyra na tuto problematiku.

Bible ve filmech

Filmy s biblickou tématikou:. Které z nich jsou věrohodné a které ne? Jak moc odrážejí skutečnosti popisované v Bibli? A je užitečné se na ně dívat?

Seznamte se s vynálezcem magnetické rezonance

Seriál Pravda pod mikroskopem nám přiblíží dílo tvůrce přístroje magnetické rezonance Raymonda Damadiana. A nejen to. Dozvíme se i jakou roli při tomto vynálezu přikládá Bohu.

První člověk v magnetické rezonanci

V programu Pravda pod mikroskopem se znovu budeme zabývat dílem tvůrce přístroje magnetické rezonance Raymonda Damadiana. Dnes můžete například slyšet, jaké peripetie provázely první pokus s člověkem na tomto přístroji.

Stvoření z ničeho - Arno Penzias

V programu Pravda pod mikroskopem se tentokrát můžeme setkat s názory Arno Penziase, jednoho z držitelů Nobelovy cena za objev reliktního záření. Tento objev ukazuje k počátku vesmíru a tím i k první větě Bible - "Na počátku stvořil Bůh…".

Pozoruhodné dvojice

Vědecké poznatky ukazují na Boží stvořitelské dílo.

Netopýr - tvor, který ví, kudy kam

Na příkladu netopýra uvidíme, že vědecké poznatky ukazují na Boží stvořitelské dílo.

Co vám o Darwinovi neřekli

Vědecké poznatky ukazují na Boží stvořitelské dílo.

Co je příčinou vesmíru?- Russell Mixter

Otázka vzniku vesmíru je ožehavá, jak mezi laiky, tak mezi vědci mnoha oborů. Tentokrát se na ni "pan profesor" a jeho "student" podívají z trochu filosofického hlediska. Spolu s dr. Russellem Mixterem budou pátrat po příčině vzniku vesmíru.

Opice za psacím strojem

Vznik a vývoj vesmíru a populární teorie, která je s ním spojena - evoluce. V dnešním rozhovoru můžete slyšet třeba o tom, co dokáží opice, pokud je posadíte za psací stroj.