Jaká pravda se skrývá pod mikroskopem

Rozhovory mezi profesorem a jeho studentem o tom, že věda a víra k sobě nemají vůbec daleko. Úvodní díl.

Co si držitelé Nobelovy ceny myslí o Bohu

Je pravda, že pokud se někdo ponoří do vědeckého zkoumání, stane se z něj nutně ateista?

Dvě Boží knihy - Charles Hummel

Svět, ve kterém žijeme je spletitý a lze jej popsat mnoha způsoby. Pokud na tuto skutečnost zapomeneme, očekáváme od víry i vědy odpovědi na otázky, které nejsou předmětem jejich hledání. Na co se zaměřuje Bible a co hledá věda?

Genialita Isaaca Newtona

Mohlo snad být oko sestaveno bez znalosti optiky? Nebo ucho bez pochopení zvuku? To jsou jen některé z otázek které si kladl jeden z největších fyziků Isaac Newton, a které mu ukazovaly na stvořitele.

Věda a zázraky

Může dnešní, logicky smýšlející člověk, věřit na zázraky? Jak zapadají zázraky do působnosti vědy a je vůbec věda schopna se k zázrakům vyjadřovat?

Čím vědce přitahuje křesťanství - Dr. John McIntyre

Jsou pro vědce jeho vědecké zkušenosti v přijetí křesťanské víry spíše pomocí nebo překážkou? Uslyšíte názory fyzika John McIntyra na tuto problematiku.

Kde máme v hlavě varhany? - Daniel Geisler

Citáty profesora Daniela Geislera, odborníka zabývajícího se lidským uchem, obohatí naše přemýšlení o tom jestli zkoumání přírody ukazuje na inteligentní stvořitelskou sílu nebo naopak.

Bible ve filmech

Filmy s biblickou tématikou:. Které z nich jsou věrohodné a které ne? Jak moc odrážejí skutečnosti popisované v Bibli? A je užitečné se na ně dívat?

Seznamte se s vynálezcem magnetické rezonance

Seriál Pravda pod mikroskopem nám přiblíží dílo tvůrce přístroje magnetické rezonance Raymonda Damadiana. A nejen to. Dozvíme se i jakou roli při tomto vynálezu přikládá Bohu.

První člověk v magnetické rezonanci

V programu Pravda pod mikroskopem se znovu budeme zabývat dílem tvůrce přístroje magnetické rezonance Raymonda Damadiana. Dnes můžete například slyšet, jaké peripetie provázely první pokus s člověkem na tomto přístroji.

Stvoření z ničeho - Arno Penzias

V programu Pravda pod mikroskopem se tentokrát můžeme setkat s názory Arno Penziase, jednoho z držitelů Nobelovy cena za objev reliktního záření. Tento objev ukazuje k počátku vesmíru a tím i k první větě Bible - "Na počátku stvořil Bůh…".